fbzlava
Vyhľadať
Zákazník

Pracovná obuv / Bezpečnostná obuv

 

Kategória - bezpečnostná obuv

Výroba pracovnej obuvi zahŕňa aj kategóriu bezpečnostnej obuvi, kde musí byť splnená základná norma EN ISO 20345 pri všetkých modeloch. K tejto základnej norme sa prisudzuje ďalšie členenie, ktorú tvoria ďalšie spresnenia, aby zákazník vedel, k akému stupňu bezpečnosti vybraný produkt prináleží.

Normy bezpečnostnej obuvi

EN ISO 20345 SB – spĺňa základné požiadavky, ako sú napr. ochrana prstov bezpečnostnou špicou, vystužená buď kompozitnou alebo oceľovou tužinkou, špecifické ergonomické charakteristiky, proti sklzové vlastnosti, atď.

EN ISO 20345 S1 – presne ako norma SB, ktoré sa navyšuje o uzatvorenú pätnú časť, nie ako klogsové sandále, ide primárne o uzatvorenú obuv, antistatické vlastnosti, absorpcia energie v oblasti päty

EN ISO 20345 S2 – ako u S1 + ochrana pred prienikom vody do obuvi, čiže jedná sa výhradne o obuv hydrofóbneho prevedenia

EN ISO 20345 S3 – takáto bezpečnostná obuv s označením S3 preberá požiadavky ako S2, čo sa ešte dopĺňa o zavedenie proti prepichovej planžety – medzi stielky medzi napínaciu stielku a podošvu, ktorá chráni nohu pred možným úrazom spôsobeným prepichnutím materiálu podošvy, či už z materiálu TPR, PU, RUBBER, atď., ktorý nie je schopný zastaviť prieniku ostrých predmetov, čo je technicky nemožné. Preto je použité médium ako je napr. kevlarová, antiperforačná flexibilná, alebo oceľová medzi stielka.

Výber vhodnej ochrannej obuvi

Závisí priamo od spôsobu využitia bezpečnostnej obuvi, konkrétneho pracoviska, kde zamestnanec pôsobí. Je nespočetné množstvo atribútov, ktoré každá iná prevádzka zahŕňa. Preto si treba zvážiť všetky potreby, pre a proti, ktoré zvážte pri kúpe pracovného prostriedku. V prípade, že netreba použiť vyšší stupeň ochrany bezpečnosti pri práci, nedoporučujeme predimenzovávať požiadavky. Každá jedná ochrana, či už ochrana prstov pred pádom ťažkých predmetov, ako je napr. bezpečnostná špica, do istej miery ovplyvňuje užívateľský komfort. Doporučujeme voliť len pri práci, kde hrozí k úrazu, nie v ľahkom priemysle. Na druhej strane v prípade, že zamestnanec potrebuje „metallic free“ obuv bez oceľových komponentov, ale stupeň ochrany S3 (energetika, letiská, express services, cargo atď..), treba voliť vhodný model, nie len bezpečnostný stupeň ale všímať si aj doplnkový parameter obuvi, kde je uvedené bez kovových častí.

® Safety

Naša výrobná spoločnosť je schopná vyrobiť akúkoľvek modifikáciu obuvi, v akomkoľvek tradičnom prevedení podľa akejkoľvek požiadavky obchodného partnera, alebo koncového zákazníka vo väčšom počte. V prípade, že sa jedná aj o jednotlivcov, a ak je produkt zahrnutý bežne vo výrobe pre niektorého z partnerov, bezpečnostná obuv vie byť vyrobená aj v menšom počte.

Modelové rady

Elstrote®, Bennon®, Dunlop®, Elten®, Adamant®, Ardon®, Panda®