Vyhľadať
Zákazník

Pracovné rukavice / Jednorazové rukavice

 

Jednorazové rukavice - kompletná ponuka

V našej širokej ponuke pracovných rukavíc Vám predstavujeme jednorazové rukavice, ktoré môže byť vyrobené z latexu, nitrilu, vinylu alebo polyetylénu. Tento typ rukavíc je určený na jednorazové použitie, čím sa zabezpečí hygienické manipulovanie alebo ochrana kontaktu rúk s látkami, ktoré by mohli natrvalo zafarbiť pokožku. Preto tieto rukavice nájdu svoje uplatnenie v potravinárskom priemysle, kozmetických štúdiách alebo kaderníctvach. Jednorazové rukavice sú rozdelené na veľkosti štandardne od S po XL, takže sa podľa veľkosti ruky dá vybrať vhodná veľkosť, tak aby rukavice boli obtiahnuté a práca v nich je následne veľmi pohodlná a precízna. Prečítajte si stručný prehľad jednorazových rukavíc, ktoré máme v ponuke a aké existujú medzi nimi rozdiely.

Latexové rukavice

Jednorazové latexové rukavice sú vyrobené z prírodnej gumy, ktorá má vynikajúce vlastnosti pružnosti a protišmykovosti. Tieto rukavice sú viac priliehavé, pri nosení sú viac pohodlné a príjemné a sú viac odolné voči roztrhnutiu. Môžu byť pudrované alebo nepudrované a sú balené po 100 až 200 kusov.

Nitrilové rukavice

Jednorazové nitrilové rukavice sú vyrobené z nitrilu, čo je v tomto prípade syntetický polymér, ktorý má veľmi podobné funkčné vlastnosti ako prírodný kaučuk, teda latex. Na rozdiel od latexových jednorazových rukavíc sú nitrilové odolnejšie proti prepichnutiu, pevnejšie, odolnejšie voči chemikáliám a majú dlhšiu trvanlivosť. Pre alergikov sú oveľa vhodnejšou voľbou. Naopak od latexových jednorazových rukavíc sú nitrilové menej pružné a elastické a ťažie biologicky odbúrateľné. Jednorazové nitrilové rukavice môžu byť pudrované alebo nepudrované, sú balené po 100 až 200 kusov a vo väčšine prípadov majú modrú farbu.

Vinylové rukavice

Jednorazové vinylové rukavice sú vyrobené z vinylu, ktorý má veľmi podobné vlastnosti ako prírodný kaučuk, teda latex alebo nitril, avšak je menej odolný voči prenikaniu chemických látok a mikroorganizmov a majú vyššiu náchylnosť k navlhnutiu. Tieto rukavice majú oveľa väčšiu náchylnosť k prepichnutiu alebo roztrhnutiu. Ak hľadáte iba nenáročné jednorazové rukavice, potom jednorazové vinylové rukavice sú určite dobrou voľbou, nakoľko spĺňajú základné požiadavky ochrany rúk. Jednorazové vinylové rukavice nájdete v našej ponuke ako pudrované alebo nepudrované, sú balené po 100 až 200 kusov.

Polyetylénové rukavice

Jednorazové polyetylénové rukavice sú vyrobené z polyetylénu, čo je termoplast, z ktorého sa predovšetkým vyrábajú rôzne druhy fólie. Tieto rukavice preto predstavujú fóliové alebo sáčkové rukavice, ktoré sa väčšinou využívajú pri práci s potravinami. Ich vlastnosťou je, že prepúšťajú vodu, nie sú ani odolné voči chemikáliám. Poskytujú len základnú funkciu hygieny, a to zábranu ľudského kontaktu napríklad s potravinami. Tieto rukavice majú univerzálnu veľkosť, takže nie sú ani priliehavé.