fbzlava
Vyhľadať
Zákazník

Pracovné rukavice / Nitrilové rukavice

<a href="/sk/detail/chemicke-pracovne-rukavice-touch-n-tuff-92-600">Chemické pracovné rukavice - Touch N Tuff - 92-600</a>
Chemické pracovné rukavice - Touch N Tuff - 92-600

Cena bez DPH: 21.58 Eur
Cena: 25.90 Eur
<a href="/sk/detail/macane-nitrilove-pracovne-rukavice-swift">Máčané nitrilové pracovné rukavice - Swift</a>
Máčané nitrilové pracovné rukavice - Swift

Cena bez DPH: 1.04 Eur
Cena: 1.25 Eur
<a href="/sk/detail/macane-nitrilove-pracovne-rukavice-harrier">Máčané nitrilové pracovné rukavice - Harrier</a>
Máčané nitrilové pracovné rukavice - Harrier

Cena bez DPH: 0.67 Eur
Cena: 0.80 Eur
<a href="/sk/detail/macane-nitrilove-pracovne-rukavice-roller">Máčané nitrilové pracovné rukavice - Roller</a>
Máčané nitrilové pracovné rukavice - Roller

Cena bez DPH: 0.99 Eur
Cena: 1.19 Eur
<a href="/sk/detail/polomacane-nylonove-pracovne-rukavice-vireo">Polomáčané nylonové pracovné rukavice - Vireo</a>
Polomáčané nylonové pracovné rukavice - Vireo

Cena bez DPH: 1.54 Eur
Cena: 1.85 Eur
<a href="/sk/detail/polomacane-nylonove-pracovne-rukavice-babbler">Polomáčané nylonové pracovné rukavice - Babbler</a>
Polomáčané nylonové pracovné rukavice - Babbler

Cena bez DPH: 0.74 Eur
Cena: 0.89 Eur
<a href="/sk/detail/macane-nitrilove-pracovne-rukavice-ruff">Máčané nitrilové pracovné rukavice - Ruff</a>
Máčané nitrilové pracovné rukavice - Ruff

Cena bez DPH: 1.08 Eur
Cena: 1.30 Eur
<a href="/sk/detail/macane-nitrilove-pracovne-rukavice-kittiwake">Máčané nitrilové pracovné rukavice - Kittiwake</a>
Máčané nitrilové pracovné rukavice - Kittiwake

Cena bez DPH: 1.07 Eur
Cena: 1.28 Eur
<a href="/sk/detail/macane-nitrilove-pracovne-rukavice-harrier-zlte">Máčané nitrilové pracovné rukavice - Harrier - žlté</a>
Máčané nitrilové pracovné rukavice - Harrier - žlté

Cena bez DPH: 0.67 Eur
Cena: 0.80 Eur
 

Stránky: 1   |   2   |   3      »      

Nitrilové rukavice - široké spektrum na jednom mieste

V našej ponuke nitrilových rukavíc si môžete vybrať spomedzi jednorazových nitrilových rukavíc a polomáčaných nitrilových rukavíc. Široký sortiment týchto nitrilových rukavíc nájdete u nás na jednom mieste. Jednorazové nitrilové rukavice sú v porovnaní s polomáčanými nitrilovými rukavicami priľnavejšie, oveľa tenšie a ako už z názvu vidieť sú určené na jednorazové použitie. Zatiaľ čo polomáčané rukavice sú určené na viacnásobné použitie. Základ však majú rovnaký a to chemickú látku nitril, ktorá je ich prvotnou zmesou, samozrejme v oboch prípadoch je táto základná látka iným spôsobom spracovaná a prevedená na rukaviciach.

Jednorazové rukavice

Spracovanie nitrilu na jednorazových nitrilových rukaviciach má odlišné zloženie od polomáčaných nitrilových rukavíc. Nitril, ktorý sa používa na výrobu jednorazových nitrilových rukavíc je syntetický polymér, ktorý má veľmi podobné funkčné vlastnosti ako prírodný kaučuk, teda latex. Keďže poznáme aj jednorazové latexové rukavice, môžeme konštatovať, že jednorazové rukavice v porovnaní s latexpvými sú odolnejšie proti prepichnutiu, pevnejšie, majú dlhšiu trvanlivosť a sú odolné aj voči chemikáliám. Pre alergikov sú jednorazové rukavice oveľa vhodnejšou voľbou. Jednou z nevýhod nitrilových jednorazových rukavíc je, že sú menej pružné a elastické a rovnako sú aj ťažie biologicky odbúrateľné. Jednorazové rukavice môžu byť pudrované alebo nepudrované, sú balené po 100 až 200 kusov a štandardne majú modrú farbu. Jednorazové nitrilové rukavice majú vynikajúce využitie v zdravotníctve, kde majú veľmi vysokú mieru udržiavania hygieny.

Polomáčané rukavice

Polomáčané rukavice sú máčané v nitrile a zvyšný materiál môže pozostávať z balvny, polyesteru, nylonu alebo ďalších textilných materiálov. Tieto rukavice sa skladajú z dvoch typov materiálov, nie sú priľnavé, a preto je ich funkcia odlišná od jednorazových nitrilových rukavíc. Máčaná vrstva nitrilu je na tomto type rukavíc štandardne z tenšej vrstvy, čím sa prispôsobuje tvaru ruky a strihu rukavíc. Nitrilová vrstva tak dokáže zefektívniť manipuláciu s predmetmi a rovnako poskytuje pohodlnejší úchop. Polomáčané rukavice predstavujú dostatočnú ochranu pred bežne znečistenými predmetmi a dokážu eliminovať prepúšťanie kvapalín a vody. Nitrilová vrstva je vyrobená buď z takzvaného mikroporézneho nitrilu, ktorý dokáže do určitej miery odolať miernemu porezaniu. Alebo môžu byť polomáčané rukavice tohto typu vyrobené z nitrilového patentovaného poťahu z mikropeny, ktorá je vysoko odolná voči olejom. Polomáčané rukavice môžete využiť v odvetviach: stavebný priemysel najmä na bežné stavebné manipulácie ako nátery, poklady, montáže rôznych typov, sklenárstvo, kovovýroba, servis automobilov, priemyselná logistika a skladovanie, manipulácia s batožinou, prepravkami, potravinami, odevmi, predaj potravín, s malými súčiastkami, v záhradníctve a pri vysádzaní stromov, údržba rôzneho typu, elektroinštalačné práce, pri používaní rôznych prístrojov a nástrojov.