fbzlava
Vyhľadať
Zákazník

Pracovná obuv / Trekingová obuv

 

TREKINGOVÁ OBUV NIELEN DO PRÁCE

Trekingová obuv je veľmi vyhľadávaným sortimentom pre nenáročné, stredné ale i najťažšie horolezecké expedície. V ponuke nájdete obuv určenú i na City Walk, volnočasové aktivity, či dokonca pracovné účely. V práci ju využije každý, kto pracuje v exteriéri, najmä v terénnych oblastiach, najmä v nepriaznivých poveternostných podmienkach ako je dážď, blato. Vzhľadom k tomu, že trekingové topánky držia nohu pevne, čo je jedným z najdôležitejších atribútov, kde nehrozí podvrtnutie členku na nerovnom povrchu, ktorým outdorový terén bez pochyby je. Z tohto pohľadu je trekingová obuv využiteľná aj vo voľnom čase ako turistická obuv, prípadne niektoré modely aj ako zimná obuv.

V poslednej dobe ide aj módny artikel, jeden model krajší ako druhý. Ponúkame celú škálu od ekonomických variantov so základnými úžitkovými vlastnosťami, po drahé luxusné modely určené pre ťažké terénne podmienky a špeciálne profesie (záchranári, horská služba, turistickí sprievodcovia, atď.)

MATERIÁLOVÉ ZLOŽENIE

Trekingová obuv v súčasnosti disponuje kvalitnými  materiálmi, dalo by sa povedať priam revolučnými. Tieto materiály sú vyvíjané špeciálne pre výrobu trekingovej obuvi.  Hovoríme o materiáloch ako napríklad Sympa-tex®, Gore-tex® a iné. Tieto materiály zaručujú aby užívateľ mal pocit sucha a to tak, že odvádzajú vlhkosť z topánky von a nepustia ju dnu. Túto funkciu vedia plniť vďaka svojej štruktúre. Látka má v sebe otvory kužeľovitého tvaru , pričom väčší otvor kužeľa je bližšie ku pokožke, a teda pot dokáže cez tento kužeľ prejsť, ale voda zvonku sa cez menší otvor nedostane dnu.

Ďalším materiálom, ktorý stojí za zmienku pri trekingovej obuvi, sú akoby náhrady usne, nazývané microfibre. Jedná sa o materiál, ktorý je certifikovaný ako useň, pretože disponuje rovnakými vlastnosťami , ako napríklad priedušnosť, pevnosť, oderuvzdornosť, trvácnosť.  Výhodou tohto materiálu v porovnaní s usňou je jeho bezúdržbovosť (nie je nutné krémovanie) a dlhá životnosť.

Okrem týchto špeciálnych materiálov je neoddeliteľnou súčasťou trekingovej obuvi špecifická podošva s vystúpeným dezénom.  Minimálne nášlapná časť podošvy trekingovej obuvi je gumová, vo veľa prípadoch je dokonca celá vyrobená len z gumy. Guma má výborné protišmykové vlastnosti. Na rozdiel od penových podošiev sa trhliny nešíria. Napríklad po prepichnutí klincom sa gumená podošva (a teda aj podošva trekingovej obuvi) akoby zacelí. Spomínaný dezén podošvy obuvi a jej zvýšená klinová časť znamená zvýšený tepelný komfort chodidla, pre dosiahnutie vyššieho tepelného odporu voči chladu zo zeme.

ELSTROTE PONUKA

V ponuke našej spoločnosti nájdete veľký výber funkčnej trekingovej obuvi pre horolezcov, záchranárov, poľovníkov, športových nadšendcov behu, či milovníkov prírody. Najobľúbenejšími značkami sú Bennon® a Oriocx®. Vybrať si môžete od sandálov , cez členkovú až po poloholeňovú obuv. Na výber je množstvo farieb a strihových riešení. Trekingovú obuv si u nás vyberú nielen páni, ale aj dámy.  Trekingová obuv v našej ponuke je vo väčšej miere certifikovaná ako pracovná obuv podľa normy EN ISO 20 347. Cenové relácie sa pohybujú už od cca 19 EUR za trekingové sandále. Členkovú trekingovú obuv máme v ponuke od  cca 35 EUR. Pri každej položke nájdete detailný popis materiálového zloženia od zvršku obuvi, cez podšívku, stielku až po podošvu, takže každý si môže vybrať obuv, ktorá bude presne spĺňať jeho požiadavky. Pri výbere veľkosti sa riaďte podľa veľkosti obuvi , ktorú bežne nosíte.