fbzlava
Vyhľadať
Zákazník

Pracovná obuv / Policajná obuv

 

Policajná obuv

Každý správny policajt musí mať správnu policajnú obuv. Dnešný  trend  rastu kriminality a nárast počtu trestných činov je priam raketový. Priamoúmerne s touto situáciou narastá aj počet bezpečnostných a policajných zložiek a tým aj potreba rovnakého počtu párov policajnej obuvi. To, že každý policajt bude potrebovať policajnú obuv, je tutovka. Preto  sa v dnešnej dobe dá zaobstarať policajná obuv od výmyslu sveta a je už len na užívateľovi akú si vyberie.  Rôznorodosť policajnej obuvi kopíruje rôznorodosť zamestnaní, prostredia, ročného obdobia a vkusu. Táto obuv nie je určená len pre prácu policajta. Túto pracovnú obuv určenú pre policajné zložky využívajú aj SBS služby, vojaci, ale aj bežný občania a ľudia, ktorým je tento druh obuvi a jej prevedenie blízka. Obuv je prevažne čiernej alebo čierno-šedej farby, aby sa perfektne hodila k policajnej rovnošate, ktorá je väčšinou tmavej farby.

Materiálové zloženie policajnej obuvi

Dnes už ani materiály používané na policajnú obuv nezaostávajú za svojimi „kolegami“ z iných brandží a odvetví. Tým, že noha každého policajta je v nasadení celú pracovnú dobu, čo je v mnohých prípadoch viac ako 8 hodín, je potrebné aj pre výrobu policajnej obuvi vyberať , len tie najlepšie a najkvalitnejšie kúsky. Veď títo ľudia mnoho krát nasadzujú svoj život, len aby zachránili ten náš, preto si ich nožičky zaslúžia len to najlepšie. Policajné zložky najazdia veľa kilometrov, ale aj pri každodenných obchôdzkach toho prejdú neúrekom. Materiály použité pre výrobu policajnej obuvi musia spĺňať prísne normy, pretože sa jedná tiež o druh pracovnej obuvi a zdravie si treba chrániť, to nie je sranda.  Podošvy používané pre policajnú obuv musia vydržať stanovené odery, koža  a textil stanovené cykly ohybov, stanovenú priedyšnosť pre vodnú paru, aby užívateľovi zabezpečili pocit pohodlia, sucha a bezpečia. Materiály policajnej obuvi tiež využívajú najnovšie poznatky z vedy a sveta technológií, aby na jednej strane boli napríklad ľahšie, ale pevnejšie, alebo tenšie a viac izolovali od chladu atď.

Druhy policajnej obuvi

Policajné odvetie má široký záber, a to znamená, že aj policajná obuv určená na  túto profesiu, je rôzna.  V policajných a bezpečnostných zložkách môžeme nájsť pracovníkov v kanceláriach, to hlavne využívajú takzvanú „office shoes“.  Do policajnej kategórie patria dopraváci, pochôdzkári, kukláči a iné špeciálne komandá, ale aj lekári, právnici. Pre každú policajnú profesiu je možné zvoliť iný druh policajnej obuvi aby príslušníkovi vyhovovala pri výkone služby. Pri výbere policajnej obuvi je možné zohľadniť aj ročné obdobie, kedy sa obuv bude nosiť. Môže si zvoliť sandále, letné, celoročné poltopánky. Členkovú, poloholeňovú obuv si je možné vybrať v celoročnom prevedení, alebo vyslovene zimnú.