fbzlava
Vyhľadať
Zákazník

Pracovné rukavice

 

Komplexná ponuka pracovných rukavíc v kvalite za rozumnú cenu, určená najmä firmám

Ak práve zvažujete kúpu pracovných rukavíc pre Vašich zamestnancov určite Ste na správnom mieste, pretože u nás nájdete kompletný sortiment ochrany rúk pri práci, od koženej, pletenej či po latexovú. A to je len hrubý prierez toho, čo máme v ponuke.  Pri veľkých dopytoch pristupujeme individuálne, čo znamená, že Vám poskytneme individuálne ceny, tak výhodné, že Vaše výdavky na tento nevyhnutne potrebný  typ ochranných pomôcok zmenšíte o polovicu Vašich nákladov alebo nákladov firmy. Dávame do pozornosti všetky typy rukavíc, ktoré pri veľkom dopyte z Vašej strany čerpáme priamo v manufaktúrach, takže ako priamy importér vieme ponúknuť neporovnateľné ceny. Mimochodom aj naše aktuálne ceny zverejnené na internete sú ekonomické i bez individuálnych cenových ponúk, takže určite potešia každého domáceho kutila, ktorý sa potrebuje zásobiť  nejakým množstvom pre svoju osobnú spotrebu. Pracovné rukavice sa štandardne delia do základných kategórií podľa toho z akých materiálov sú vyrobené. Na základe toho rozoznávame rukavice kožené vyrobené z teľacej, hovädzej, bravčovej alebo kozinkovej kože. Kožené rukavice môžu byť doplnené o textil v niektorých častiach ako je vrchná časť zápästia a voláme ich kombinované pracovné rukavice.  Ďalšou veľkou skupinou sú rukavice upletené z bavlny, nylónu alebo polyesteru alebo ich kombinácie, môžu byť doplnené o textilný materiál spandex. Taktiež môžu byť doplnené o drobné PVC – gumené terčíky v oblasti prstov alebo dlani a tak spĺňajú funkciu protišmykovosti pri práci s klzkými predmetmi, pre lepšie manipulovanie, uchytenie. Dôležitou samostatnou kategóriou sú celomáčané alebo polomáčané rukavice buď v prírodnom latexe, paropriepustnom latexe, čo je vyššia trieda, alebo v polyuretáne. Výrobcovia rukavíc mnokrát skombinujú posledné dve kategórie rukavíc; pletené rukavice s PVC terčíkmi a máčané rukavice do jedného variantu a tak vniknú pracovné rukavice, ktoré sú multifunkčnejšie a praktickejšie vo využití  pri viacerých pracovných činnostiach. Neodmysliteľnou kategóriou sú takzvané jednorazové rukavice, ktoré sa prakticky môžu použiť aj viackrát v závislosti od toho, v akom prostredí ich používate. Takéto rukavice môžu byť vyrobené z pružných materiálov ako je latex, vynil, nitril alebo menej pružných, ktorým je polyetylén. Špecifickou vlastnosťou pre ne je pudrovanie alebo nepudrovania z vnútornej strany. Sú štandardne balené od 100 kusov a viac.

Prečo si potrebujeme chrániť ruky pracovnými rukavicami

Kováči, viete si predstaviť kuť bez nastoknutia rukavíc? Či pilčíci dokázali by Ste zvážať drevo holými rukami? Určite by odborníci týchto remesiel súhlasili s odpoveďou „zaiste nie!“. Dokonca už ani naši pradedovci si to svojho času nedokázali predstaviť. Pracovné rukavice sú potrebné pre akékoľvek pracovné aktivity, vďaka ktorým si zarábame na náš každodenný chlebíček. Sú preto neodmysliteľnou súčasťou našej existencie. Môžeme sa dokonca zamyslieť nad tým, čo všetko by nám hrozilo, keby si pracovné rukavice pri práci nezaobstaráme. Je to celé spektrum menej príjemných až nebezpečných situácií, či úrazov, ktoré nás môžu nečakane prekvapiť, ako napríklad, pricviknutie prstov, poškrabnutie, porezanie až odrezanie niektorej časti ruky alebo alergické reakcie. Preto netreba podceniť voľbu zakúpenia si pracovných rukavíc, aby sa predchádzalo pracovným úrazom Vám či Vašich zamestnancom. Je to aj legislatívne normovaná povinnosť každého zamestnávateľa pre zabezpečenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Okrem tejto skutočnosti, predsa len, v rukaviciach sa pracuje komfortnejšie, presnejšie a v rukách je tak fyzicky väčšia sila, zvyšuje tým pracovný výkon a Vaši zamestnanci tak môžu efektívnejšie pracovať.

Nevyhnutnosť pracovných rukavíc pre profesie

Sme si vedomí, že pracovné rukavice potrebujeme všetci a pre všetky profesie a stojíme si za výrokom, že ich nepotrebujeme o nič viac alebo menej ako spodné prádlo! Prinášame Vám prehľad užitočnosti pracovných rukavíc pre jednotlivé profesie.  Bez pracovných rukavíc sa nezaobíde žiadny elektrikár, chemik, zvárač alebo zbíjač. Rovnako pri manipulovaní s ťažkými, tvrdými či drsnými materiálmi ako je drevo, murivo, železné konštrukcie alebo kameň si pracovné kožené rukavice rád oblečie taký murár, stavbár, drevorubač, konštruktér a silný kameňolomec. V chladnom počasí zas rukavice potešia cestárov, záhradníkov, poľovníkov a dokonca aj hasičov. Presní pracanti ako operátori výrob súčastiek do aut, spotrebičov, prístrojov, malých nástrojov alebo iných úchytov, automechanici,  zememerači, pokladači, nastavovači nemusia bez pracovných rukavíc do práce ani chodiť. Jednoznačne ich potrebujete všetci, čo manipulujete s jemným a klzkým materiál. Sterilita predmetov sa bez jednorazových rukavíc nedá zabezpečiť, takže vo veľkom množstve uspokojíme našou ponukou aj potravinárov či cukrárov, pekárov, kuchárov a čašníkov a tiež zdravotníkov a sociálnych pracovníkov. Ak pracujete s ostrými predmetmi, určite Vám odporúčame rukavice proti prepichnutie, napríklad pre všetkých rezbárov.

Zo skúseností vieme poradiť

Spektrum pracovných rukavíc je naozaj široké. Ďalším kritériom pri výbere rukavíc je kvalita a cena. Treba počítať s tým, že na výrobu rukavíc sú použité rôzne materiály v závislosti od toho, do akej kategórie patria. Koža ako vstupný materiál je vždy drahšia ako textil, úplet alebo latex. Môžeme tak všeobecne tvrdiť, že cena kožených rukavíc tak bude vždy vyššia ako úpletových. Je všeobecne známe, že drahšie veci sú aj kvalitnejšie. S týmto pravidlom Ste sa určite stretli už aj v opačnom význame, ale v rámci škály pracovných rukavíc, ktoré máme v ponuke, určite platí priamo úmera ceny s kvalitou. Zvoliť správny výber závisí aj od náročnosti prostredia, do ktorého rukavice potrebujete. Mnohí zákazníci, ktorí vidia vo všetkých pracovných rukaviciach určitú jednorázovosť, či už pre svoje vlastné použitie alebo pre svojich zamestnancov, najčastejšie siahajú po najnižšie cenových rukaviciach svojej kategórie. Nebránia sa myšlienke, čím lacnejšie, tým menšia údržba a bezproblémová nahraditeľnosť: „dneska použijem, opotrebujem, zajtra kúpim nové...“ Potreba zásobenia sa rukavicami je potom oveľa častejšia, ako keď by siahli po menej ekonomickom variante. Pracovné rukavice s vyššou cenou v rámci svojej kategórie sú vyrobené z kvalitnejších materiálov a prešitia, a preto ich užívateľom aj dlhšie vydržia. Medzi takéto patria napríklad pracovné rukavice z našej kategórie B range Elstrote®, Near East, kde nájdete celokožené, kombinované a zváračské rukavice. Ak Ste si už zvolili typ pracovných rukavíc, ktoré potrebujete, určite je pre Vás dôležité vybrať si vhodnú veľkosť. Veľkostný sortiment pracovných rukavíc je vo väčšine prípadov univerzálny, čo znamená, že majú len jednu unisexovú veľkosť. Platí to prevažne pre kožené, kombinované, zváračské, niektoré máčané a úpletové rukavice. Za unisexovú veľkosť považujeme číslo 10 alebo 10,5, čo môžeme preložiť ako XL. Sú viac menej šité pre pánske ruky. Existujú rukavice aj v nižších veľkostiach, ktoré by sme mohli nazvať dámske. Sú to veľkosti od 6, čo je XS, až po spomínanú veľkosť 10, či 11. Tento široký sortiment veľkostí je najmä pri úpletových, jednorazových a máčaných rukaviciach, kde je oveľa viac dôležitejšia priľnavosť k ruke ako pri skupine kožených rukavíc.  Veľkosť 10 nie je najväčšia možná veľkosť. V opačnom smere nahor od veľkosti 10 sú k dispozícii pri niektorých typoch rukavíc aj nadrozmerné veľkosti, čo je veľkosť 11 a 12, inak povedané 2XL a 3XL.