fbzlava
Vyhľadať
Zákazník

Ochranné pracovné pomôcky

 

Ochranné pracovné pomôcky na jednom mieste

Ako dlhoročný výrobca pracovnej obuvi sme postupom času rozširovali našu ponuku aj o ďalšie ochranné pracovné pomôcky. Najskôr pribudli pracovné rukavice, neskôr pracovné odevy a v súčasnosti v našom sortimente nájdete všetko, čo je na ochranu a bezpečnosť pri práci potrebné, a ešte omnoho viac.

Sortiment v našom esťhope je rozdelený do hlavných kategórií, ktoré sa ďalej členia. Preto s ľahkosťou nájdete to, čo práve potrebujete. Oblečieme vás od hlavy po päty, obujeme vás do kvalitnej obuvi a vybavíme vás ochrannými pomôckami na ochranu hlavy, dychu, sluchu či ochranu zraku.

Čo sa skrýva pod pojmom pracovná obuv?

Všeobecne je zaužívaný názov pracovná obuv na všetky typy obuvi, ktoré sa musia v práci používať. V skutočnosti však poznáme obuv pracovnú a obuv bezpečnostnú. Pracovná obuv spĺňa normu EN ISO 20 347 a bezpečnostná obuv normu EN ISO 20 345. Rozdiel medzi týmito typmi obuvi je vo vybavenosti bezpečnostnej obuvi ochrannými bezpečnostnými prvkami ako oceľová špica a protiprepichová planžeta. Či už potrebujete pri svojej profesii pracovnú obuv, bezpečnostnú obuv alebo si len chcete kúpiť šľapky na prezutie, ste na správnom mieste. Veľké množstvo obuvi certifikovanej ako pracovná obuv je využiteľná aj na bežné nosenie vo voľnom čase.

Pracovné odevy alebo oblečenie na bežné nosenie?

V súčasnej dobe si väčšina ľudí potrpí na to, ako je oblečená. Tento trend sa ukazuje aj v pracovnom prostredí, čo viedlo výrobcov pracovných odevov k moderným dizajnom. Preto je prakticky nemožné rozlíšiť niektoré pracovné odevy od bežného oblečenia. Ponúkame napríklad krásne softshellové bundy, ktoré sú predávané ako pracovné bundy, ale aj my sami ich bežne nosíme.

Niektorí ľudia majú povinnosť sa v práci prezliekať hlavne kvôli bezpečnosti, ale mnoho ľudí sa prezlieka pre pohodlnejší pocit, či ochranu svojho „krajšieho“ oblečenia pred ušpinením. Ak už patríte do prvej alebo druhej skupiny, niektoré ochranné pracovné pomôcky si u nás vyberiete. Ste lekár/lekárka, murár, upratovač/upratovačka, manažér/manažérka, lesník, záchranár/záchranárka či kuchár/kuchárka ? Určite spolu vyberieme pracovný odev , ktorý bude spĺňať vaše požiadavky. Z ponuky Elstrote si vyberiete pracovné tričká, montérky, pracovné bundy, flisové mikiny či vesty ale napríklad aj termotričko či termospodky, ktoré nájdu uplatnenie aj na lyžovačke.

Na ručičky treba rukavičky

Pri veľkom množstve pracovných činností sú neodmysliteľnou súčasťou pracovné rukavice. Využívané sú v mnohých výrobných závodoch, na stavbách, v potravinárstve, v zdravotníctve atď. Pracovné rukavice sa však vo veľkej miere používajú aj v domácnostiach, pri práci v záhrade, okolo domu, či pri upratovaní.

Najviac používané sú kombinované pracovné rukavice tvorené kombináciou usne a textilu. Avšak nájdete u nás aj špeciálne pracovné rukavice ako napríklad dielektrické rukavice, antivibračné, chemické pracovné rukavice či tepelne odolné pracovné rukavice.

Dobrá ochrana nie je nikdy zlá

Ochrana a bezpečnosť pri práci je nevyhnutnosťou hlavne v určitých profesiách, kde je riziko zranenia veľmi pravdepodobné. V kategóriách tovaru v našom eshope nájdete všetky ochranné pracovné pomôcky. Ochrana hlavy zahŕňa ochranné prilby a čiapky, ochranné štíty, prípadne celé ochranné komplety. Váš sluch (či už v práci prípadne doma, ak máte hlučnejších rodinných príslušníkov J ) ochránia zátky do uší alebo ochranné slúchadlá. Ochrana dychu znamená ochranu dýchacích orgánov, ktorú vám zabezpečíme respirátormi, ochrannými polomaskami a maskami s doplnkami. V neposlednom rade je dôležitá aj ochrana zraku, preto vám ponúkame širokú škálu ochranných okuliarov.

Chrániť si však treba aj telo ako také, preto sme do sortimentu zaradili aj rôzne bandáže, chrániče kolien či ľadvinové pásy, ktoré nájdete v kategórii textilný a kožený tovar. Proti pádu vás ochránia bezpečnostné postroje, laná a doplnky s tým súvisiace.

Doplnok sem, doplnok tam

Väčšina druhov pracovnej obuvi vyžaduje určitú starostlivosť. Celý sortiment starostlivosti o obuv ako napríklad krémy, spreje, oleje nájdete v kategórii Doplnkový tovar. Do tejto kategórie sme zaradili aj ostatné doplnky súvisiace s obuvou – šnúrky, stielky, či obuváky. V našom eshope nájdete aj cestné doplnky, konkrétne cestné bariéry a kužele, a tiež výstražné pásky.

Čistota - pol života

S každou prácou, a samozrejme nielen s prácou, sa spája určitá čistota a hygiena. Niektoré profesie ako zdravotníctvo, či potravinárstvo si vyžadujú vysokú mieru hygieny pri práci, iné zase potrebujú silné prostriedky na očistenie sa po práci. Čistota na pracovisku je samozrejmosťou viac-menej všade. Z tohto dôvodu máme v ponuke čistiace prostriedky, kde spadajú prostriedky osobnej hygieny, prostriedky čistoty prostredia, ale napríklad aj rôzne handry, vedrá, koše, zmetáky a podobne.