fbzlava
Vyhľadať
Zákazník

Pracovná obuv

 

Vyberte si obuv podľa značky (kliknite na logo)

original_logo_elstrote
original_logo_prestige
original_logo_moleda
original_logo_bennon
original_logo_adamant
original_logo_ardon
original_logo_dunlop
original_logo_panda
original_logo_oriox
original_logo_cofra
orignal_logo_meindl
original_logo_lemigo
Športová obuv STEPS®

Sme výrobca pracovnej obuvi

Elstrote spol. s r.o. je spoločnosť, ktorá sa venuje vývoju a výrobe kvalitnej pracovnej obuvi už viac ako 25 rokov, pričom za toto obdobie sme nadobudli veľmi veľa cenných skúseností podľa čoho vieme Našim odberateľom odporučiť konkrétnu pracovnú obuv, nie len Nami vyrábanú, ale i dovážanú. Poďme sa na to spolu pozrieť, ako by sme sa mali zorientovať, keď rozmýšľame nad kúpou tej správnej obuvi. Každého z Našich zákazníkov zaujíma viacero faktorov ako sú cena, kvalita, dostupnosť, a úžitkové vlastnosti obuvi. Žijeme v dobe, kedy obuv pôvodom z Číny sa vyrovnáva kvalite vyrobenej v Európskej Únií, ale je tu predsa zopár zákutí, čo Nám pomôže zorientovať sa v takom širokom spektre výrobkov.

Cena a kvalita pracovnej obuvi

Cena je najsilnejším parametrom, podľa čoho sa zákazník rozhoduje pri kúpe obuvi. Je to správne? Pracovná obuv, ktorá sa dováža z Ázie, sa pohybuje od 9 EUR pričom nie všetko, čo je lacné je aj kvalitné. Toto pravidlo pri lacnej obuvi platí dvojnásobne! Ak Ste sa už niekedy rozhodli vybrať si obuv na základe ceny, a taká obuv Vám nakoniec vydržala kratší čas ako to drahšia, nie je sa čomu čudovať. Rozhodne nekupujte obuv s najnižšou cenou, pretože nespĺňa vyššiu úroveň stanovených noriem hoci „minimami skúšobných noriem“

prešla. Napríklad priedušnosť, odolnosť voči oderu, odolnosť voči pretrhnutiu alebo odolnosť voči prasknutiu, inými slovami, sú to skryté parametre, ktoré sa výrazne podpisujú na cene výrobku. Preto odporúčame výber pracovnej obuvi v strednej cenovej kategórií od 20 – 25 EUR. Je to zlatá stredná cesta, kedy neurobíte chybu. Vyhnete sa tak reklamáciám, ktoré sú mnohokrát neopodstatnené nie len z pohľadu predajcu, ale i z hľadiska nadmerného opotrebenia obuvi. Nič nevydrží večne a zákazníci si často zamieňajú životnosť obuvi so záručnou dobou. Siahajú po najlacnejších výrobkoch a očakávajú 2 ročnú záručnú dobu. Pričom čas strávený s vybavovaním je oveľa drahší ako hodnota zakúpenej obuvi, a čo je najdôležitejšie nemôžete nosiť práve reklamovaný výrobok, ktorý Ste poslali na vybavenie. Druhým dôležitým atribútom je kvalita. Ako ju spoznať? Najmä na základe uvedenej ceny, a či obuv bola

vyrobená v Európskej Únií alebo nie. I keď tento fakt sa neuvádza zvyčajne na stránkach e-shopov, pýtajte sa. Ak sa jedná o dovozový výrobok, tak určite preferujte nákup drahšej obuvi. A ak sa jedná o obuv vyrábanú možno práve u Nás na Slovensku, rozhodne nespravíte chybu. Preto odporúčame Slovenský výrobok, kde je uvedené logo ality Našej výroby. Podporíte tak Slovenského výrobcu a vyhnete sa prípadnej reklamácii, kde čelíme maximálne 0,016% reklamovaného tovaru z množstva celkovo vyrobených párov obuvi, ktoré vyjdú ročne u Nás vo výrobe. To znamená, že je 0,016% šanca, že práve Vy si zakúpite obuv, ktorá sa Vám skôr či neskôr pokazí. V porovnaní s obuvou vyrobenou v Ázií, kde štatistika hovorí až o 1.5% na lacnejšiu obuv, čo znamená pravdepodobnosť, že Vám obuv vydrží až 10x menej ako Náš výrobok. A faktom je, že aby vydržal tovar prevoz cez šíry oceán, kde bežná prepravná doba je 25 až 31 dní a zvršok obuvi u jednotlivých materiálov sa impregnuje stabilizačnými roztokmi, ktoré sú odolné voči agresívnemu slanému vlhku, čo nesie na druhej strane istú mieru hygienického rizika. Typickým postrehom je vôňa práve dovozovej obuvi.

Dostupnosť pracovnej obuvi

V prípade Nami vyrábanej obuvi máte 100% šancu, že tovar dostanete maximálne do 10 pracovných dní, ak obuv nie je skladom. U dovozovej obuvi je tento problém výraznejší nakoľko ani jeden z importérov nemôže ovplyvniť skladové zásoby pretože objednávané množstvo od svojich zákazníkov sa nedá nikdy predpokladať s vysokou účinnosťou. To platí hlavne pre spoločnosti s väčším počtom zamestnancov ako je 20, ktoré chcú nakúpiť pracovnú obuv cez internet. Naša výroba sa snaží držať minimálne skladové zásoby a vyrábať tak „čerstvú obuv“ na základe konkrétnych požiadaviek. Servis je prvoradý a mnoho z Našich zákazníkov radšej nakúpi istú a čerstvú obuv, čo vyrábame u Nás v Slovenskej výrobe, hoci o 4-5 eur drahšiu než je obuv dovozová. Peniaze tak zostávajú v systéme, zisky sa neprerozdeľujú medzi zopár obchodníkov, ale kompletne celý proces výroby obuvi, kde domáca výroba je opodstatnene drahšia než pracovná obuv z Ázie. Zatiaľ čo u obuvi s poza mora dominuje cena, u Nás je to práve dostupnosť!

Úžitkové vlastnosti pracovnej obuvi

Je množstvo atribútov, aké by človek mal poznať, keď si vyberá obuv pre konkrétny pracovný účel. Nie je koža ako koža, ani mikrovlákno ako mikrovlákno, ani podšívkový materiál ako podšívkový materiál, a hlavne nie sú parametre obuvníckeho kopyta ako parametre obuvníckeho kopyta a jeho správnych mier, ktoré by mali výroby dodržiavať. Najdôležitejším parametrom obuvi sú práve miery zaužívané podľa „bolševických tabuľiek“ ak to tak môžeme nazvať, miery kopýt, ktoré boli rokmi zaužívané pre najmä Český, či Slovenský národ. Obuv sa vždy navrhovala pre konkrétne krajiny, kde obuvnícke kopytá v jednotlivých krajinách boli vždy rozvádzané podľa konkrétnych parametrov všetkých mier chodidiel; štandardy pre konkrétne veľkosti. Slováci a Česi majú iné chodidlá ako Taliani, Dáni, či Nemci. Dokonca samotní Poľskí odborníci majú zaužívané iné obvodové miery, než podľa ktorých vyrába Naša spoločnosť. Sú tam minimálne rozdiely, ale predsa sú. Čiže ak sa bavíme o minimalizovaní rizika výmeny obuvi zakúpenej u Nás na internete, vyberte si radšej Našu obuv alebo overenú značku, ktorú Ste pred tým nosili. Nemenej dôležité je materiálové zloženie obuvi, kde sa vieme zaručiť za skutočne hygienicky nezávadnú obuv v porovnaní s obuvou dovozovou z poza mora. Certifikačné úrady, určené pre Európsky trh aj so sídlom v niektorých Ázijských krajinách, vydávajú benevolentnejšie rozhodnutia pod hlavičkou certifikačných overených úradov, ktoré by napríklad Našou štátnou skúšobňou len veľmi ťažko prešli. Výber vhodnej obuvi je veľmi dôležitý a ak by Ste chceli poradiť akú obuv by sme Vám odporučili, tak Nás kontaktujte telefonicky alebo mailom, kontaktné údaje nájdete tu. Z uvedených dôvodov určite zvážte primeranú cenu, ku Slovenskej kvalite, kde je servis v globále oveľa rýchlejší pričom sa nemusíte obávať, že obuv bude dlhodobo nedostupná, že nevydrží a kde úžitkové vlastnosti obuvi sú rokmi overené.